info@ekotepovanie.sk
Slovenská 560/26, 040 01 Košice
0907 934 065

Akým spôsobom čistíme koberce

V kobercoch, matracoh, posteliach a vankúšoch žije mikroskopicky malý hmyz - roztoče. Existuje mnoho ľudí, ktorí reagujú alergicky na výkaly roztočov. Príznakmi sú nádcha, kašeľ, svrbnenie očí až astmatický záchvat. Výkaly roztočov sú tak malé, že prejdú sáčkom a filtrami vysávača spät do ovzdušia a preto sú vdychované a privádzané do pľúc.

Pri bežnom vysávaní ostane vyše 90 % všetkých roztočov a výkalov v koberci, či v posteli, pretože sú pevne uchytené v tkanive a bežný vysávač ich nevie povysávať. Navyše konvenčné vysávače s papierovými prachovými vreckami a filtrami vyfukujú späť do miestnosti jemný prach, baktérie a plesne, ktoré vy následne dýchate. Len náprstok nečistoty zo sáčku vysávača obsahuje 5 miliónov zrniečok výkalov.

My pred tepovaním koberec dôkladne hĺbkovo vyčistíme ekologickým vysávačom s vodným filtrom a s výkonným elektrickým vyklepávačom, ktorý zachytáva prach na 99,997 % a to spôsobom, kedy ho zachytáva do vody, tak ako to vidno na obrázku nižšie. Späť do miestnosti sa tak z tohto stroja vracia čistý vzduch a nie prach, ako je to pri bežných vysávačoch.